Jinakost je normální

Frenky je jiná. A zaslouží si podporu, šťastnou rodinu a lásku. Úplně stejně jako všichni ostatní. Frenky své místo na světě naštěstí najde, ale to vy vlastně ještě nevíte, protože jste si příběh zatím nemohli přečíst.  Pojďte, prosím, přispět k tomu, aby si příběh mohli přečíst všichni. 

Pojďme společně dokázat, že jinakost je normální. Že jinakost patří do naší společnosti, protože právě díky ní je naše společnost tak krásně pestrá. Pojďme společně dokázat, že právo na rodinu, na lásku, na podporu má každý z nás. Včetně trochu neposedné horkokrevné ještěrky, naší milé Frenky. Jak? Kupte si příběh o malé Frenky ještě před jejím vydáním. Nejen že tak podpoříte vydání knihy, navíc si uděláte radost a bude na vás čekat fajn příběh se šťastným koncem. 

Frenky volá o pomoc

Milí příznivci horkokrevné ještěrky,

čas naší sbírky se pomalu, ale jistě chýlí ke konci. A čím víc se k tomu konci blíží, tím větší potřebuje Vaši pomoc. 

Víme, že není úplně nejvhodnější doba pro sbírky. Taky víme, že existuje velká spousta opravdu potřebných a velká spousta sbírek.

Zároveň víme, že stejně jako Vy stojíme o to, aby se Frenky dostala na svět, do knihoven a knihovniček. Mezi holky, kluky a jejich rodiny. Spolu s Vámi věříme, že jde o projekt, který má smysl a který stojí za to podpořit. Proto se na Vás obracíme s tak trochu jinou prosbou.

Vložili jste do Frenky svou důvěru. Řekněte o ní svým známým, kamarádům, příbuzným. Povězte jim, o čem Frenky je a proč jste ji podpořili, co se Vám na ní líbí a proč se na ni těšíte. Zkuste je přesvědčit, aby také zvážili svou podporu. Čím víc nás bude, tím snadněji uspějeme. Čas na to ještě máme.

Malá Frenky děkuje za každou formu projevené podpory a těší se na setkání s Vámi 🙂

Frenky na akci

Milí příznivci,

s Frenky se můžete potkat v letním kině ve Slaném v rámci Dětského dne, který pořádá DDM Ostrov Slaný. Kdy? 27. května od dvou hodin odpoledne. Těšit se můžete nejen na Frenky, ale i na spoustu zábavy.

Frenky se na vás všechny moc těší!

Videomedailonek o Frenky

Pro ty z vás, kteří mají radši mluvené slovo a video než psaný text, tu máme video. V něm sám autor představuje Frenky a mluví o tom, kde se vzal nápad k sepsání příběhu. Nebudu se tu dlouze rozepisovat, podívejte se sami 🙂  

Hurá! Jsme na Doniu!

Je to tady! Konečně vám všem můžu říct tu velkou novinu. Ode dneška mě můžete potkat taky na Doniu. Proč? Důvod je vlastně docela jednoduchý. Můj autor mě chce k vám dostat tak, jak jsem teď. Bez zásahů ve jménu lepšího prodeje, vyššího zisku a dalších „superlativů“. Chce, abych předávala radost (doufám) a myšlenky (snad) každému, kdo o to bude stát. 
Zní to lehce, že? Ono by to taky docela lehké mohlo být. Ale buďme upřímní, bez vás to zkrátka a dobře nepůjde. Tak dlouhé drápky nemám. Zas na druhou stranu, pro každého z vás, kdo se rozhodne mi pomoct na svět, mám přichystanou docela pěknou odměnu. Aspoň myslím, že každá z nich udělá radost.

Posuďte sami. A jestli se vám můj projekt líbí, řekněte o něm svým kamarádům a blízkým. Třeba zrovna je potěší. Díky a brzy zase nashle!

Představování nemá konce

Karolína

Mě už docela dobře znáte. Nebo si to myslíte. Jasně, jsem Frenky, ještěrka Frenky. Víte taky, jak jsem přišla na svět a kdo mě stvořil. Mě jako myšlenku, jako slova složená do vět. Zatím ale nemáte zdání, kdo mi dal podobu, jakou vidíte tady všude. No takže je nejvyšší čas na další představování. Ilustrace v knížce si vzala na starost Karolína (a povedly se jí náramně, viďte!). A kdy by vám ji lépe představil než ona sama. Pozorně čtěte:

Jmenuji se Karolína Shipstead a jsem spolumajitelka jazykovky pro děti a ilustrátorka na volné noze. Maluju všude a po všem a všude s sebou nosím minimálně dva skicáky, plnící pero, tužky, štětec a akvarely, prostě kdyby náhodou.
Maluju s dětmi a dospělými na svých kurzech bilingvní výtvarky, maluju v každý pauze, občas místo oběda, když mám dobrej den a slinu, tak si to i nahraju a posílám nápady dál. Pomalovala jsem už nemocniční postele, webovky jazykovce onlinejazyky, knížku o józe, pohádky pro děti, navrhuju loga, potisky na triko, na látku, na papír, na pohledy, reklamní letáčky, já prostě maluju furt. Tužkou, perem, na ipadu, po stole, pastelkama a nejradši štětcem. Tam se cítím tak, že už nic jinýho nepotřebuju.
Kromě malování si ještě čtvrt století hraju s dětma od dvou a půlletých prďolů po patnáctilelý skoro dospělý. A mluvím na ně anglicky a …jo, taky si s nima maluju.

Jak to všechno začalo..

Příběh ještěrky Frenky jsem začal psát, když už byla moje dcera Fany součástí naší rodiny. Nápad však přišel o několik let dříve. S manželkou Lucií jsme v rámci povinné přípravy na adopci navštěvovali poradny u psycholožky. Mimo jiné se probíralo, jak a kdy dítěti sdělit, že je adoptované. A doporučení znělo, že co nejdříve a způsobem přiměřeným věku. A jak si to máme představit? 
Normálně, dětem se čtou pohádky, takové speciální. To znělo dobře, říkali jsme si a téma považovali za uzavřené. 

IMG_7507bw

Jak jsem přišla na svět

Jedna noha, druhá….hlava, oči, ocas… a jsem na světě. Pojďme se seznámit. Jsem Frenky, ještěrka Frenky.

Chci vám vyprávět svůj příběh. Příběh pro všechny holky a kluky bez rodičů i ty, kteří rodiče mají. Příběh pro rodiče bez dětí i těch, kteří děti mají. Příběh pro kamarády dětí i rodičů a kamarády kamarádů a vůbec pro všechny. Příběh plný dobrodružství. Ani chvilku se nebudeme nudit. Bude to parádní jízda, to mi věřte.

Jsem Frenky, ještěrka Frenky.

Na první příspěvek by se asi slušelo se představit. No jenže já se představila už na hlavní stránce. Takže si můžete myslet, že mě dobře znáte. Takže mi dovolte Vás tu pěkně přivítat. Asi se teď budeme vídat častěji. A to jsem moc ráda. Třeba, snad se už brzy setkáme osobně.  Už brzy si povíme, co by se pro to dalo udělat. Když se všichni budeme snažit, mělo by to vyjít. A to by bylo vážně prima. 

Přejít nahoru